مقاله ایثار وشهادت طلبی ونقش آن در امنیت ملی-مقالات فرهنگ ایثار وشهادت

ايثار و شهادت طلبي و نقش آن در امنيت ملي

مقالات فرهنگ ایثار وشهادت

چكيده مقاله
از خودگذشتگي و فداكاري براي آرمانهاي اسلامي و انقلابي بسيار ارزشمند است؛ به طوري كه تا وقتي  اين خصلت همگاني نشود و محدودة فراگيري آن گسترش نيابد، همواره خطرات فراواني، امنيت و آرامش عمومي را تهديد مي‌كند. همه و همه مديون فداكاري و از خودگذشتگي نسلي پويا و جان بركفيم. در طول تاريخ ايثارگران بسياري از كيان مملكت دفاع كردند و جانبازي‌هاي فراواني براي دفاع از ميهن انجام شد، اما تاريخ جز هشت سال دفاع جانانة ايرانيان، هيچ‌گاه رشادت ملتي را به ياد ندارد كه از مرزهاي ميهن و اقتدار مذهبي‌اش چنين دفاع كند، و لحظه‌اي از اين آرمان كوتاه نيايد.

اين مقاله به « ايثار و شهادت طلبي و نقش آن در امنيت ملي » مي‌پردازد. امنيت بدون ايثار و فداكاري پايداري چنداني ندارد. كسي كه به ايثار و از خودگذشتگي اعتقاد راسخ قلبي نداشته باشد، در انتخاب بين منافع ملي و منافع شخصي، دومي را بر مي‌گزيند و آنچه منافع او را - هرچند زودگذر - به دنبال داشته باشد، ترجيح مي‌دهد.

ايثار علاوه بر منافعي كه براي جامعه دارد، نفعي والاتر و برتر براي فرد به دنبال دارد و آن تعالي روح و ترفيع درجات اوست. روح ايثارگر چنان اوج مي‌گيرد كه شايستگي درجة شهادت نصيبش مي‌شود، كه درك آن براي بسياري غير ممكن و دور از ذهن است. كساني هم كه خالصانه گام در اين مسير رشد و تعالي مي‌گذارند، تنها با خداوند معامله مي‌كنند، روحشان به درجه‌اي از ايمان مي‌رسد كه فقط خداوند را خريدار آن مي‌بينند و از كساني كه براي امنيت آنان، جان خويش را ايثار مي‌كنند، توقع پاداش ندارند.

لطفا برای مشاهده کامل مقاله ، به ادامه مطلب بروید!!!

ايثار ,امنيت ,دفاع ,شهادت ,منافع ,خودگذشتگي ,شهادت طلبي منبع

مشخصات

آخرین ارسال ها

آخرین جستجو ها

تبلیغات متنی
Vira Company Music « مؤسسه قرآنی محدثة النبی » هیوا کیش تتر ایران m الان بخر تحویل بگیر میکارا Musicirano مسبی بلاگ